HEpSi and DöRTyüZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HEpSi and DöRTyüZ

SeNde KaTıl HaYAtInı YaSa

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

COCUKLARIN SON GOZDESI

YazarMesaj
En Büüq Erenji Fulya
bu SiTenİn eN TaTLı üYelERi
En Büüq Erenji Fulya

Kadın Mesaj Sayısı : 86
neRDen GeLDin : HePsİnİn KaLbİnDeN
HObİN nE ? : EreNe ÖlMeK
LaKaP ? : UyKuCu-->FuLi

COCUKLARIN SON GOZDESI Empty
MesajKonu: COCUKLARIN SON GOZDESI   COCUKLARIN SON GOZDESI EmptyPerş. Haz. 12, 2008 6:29 am

COCUKLARIN SON GOZDESI
Yaslari 22 ile 24 arasinda degisen dort genc kizdan olusan Hepsi,bu yas grubunun ustundeki insanlar icin cok fazla bir sey ifade etmeyebilir...Ama soz konusu cocuklar olunca Hepsi demek,hayatin rengi,nesesi...Ilkogretim cagindaki milyonlarca cocuk icin Hepsi'nden alinacak imzali bir kartpostal,bir fotograf ya da poster,dunyalara bedel...Cocuklarin son gozdesi Hepsi uyeleriyle yaptigimiz''Cafe Sohbetleri''nin ilkini dun yayinlamistik,bugunse ikinci ve son bolumde sira...

CEMRE

Senin icin ''Hepsi'' ne demek?
hayatindaki yeri ne?
Benim icin ''Hepsi'' hayatimla ayni sey.Hayatim zaten Hepsi'den olusuyor.Cemre'nin hayati ve Hepsi iki farkli acidan degerlendirilemez.
''Cemre,hayatinin filmini cekecegiz'' deseler adinin ne olmasini isterdin?
Cekmezdim,biz bir grubuz derdim.Eger bir film cekikecekse birlikte cekilmeli.''Siyah,Beyaz ve Gri '' olurdu heralde.
Biz,''bakabileceginiz kadar cocuk''sloganiyla buyuduk.Bungunse basbakanimiz ;;en az uc cocuk''diyor.Cocuklarin en sevdigi muzik grubunun bir uyesi olarak kac cocuk dogurmak istersin?
Bu konuyu ben de son zaamanlarda takip ettim.Bebekleri,cocuklari cok seviyorum.Elimden gelse kucagimda bir cocukla turnelere gitmek isterim.Ulkemiz boyle bir durumdayken uc cocuk anlayisina karsiyim.''Ayagini yorganina gore uzatmak''dye bir deyim var.Uc cocuk fazla...
Konservaturvarda okurken kariyer planin neysi?Suan neredesin,ilerisi icin neler neler var kariyer planinda?
Konservatuvard ben klasik bale yapiyordum.Baleyi gercekten cok seviyorum.Insallah Turkiye'deki sartlar degisir diye hep hayal kuruyordum.Sadece ****** Kultur Merkezi'ne giderek hayat gecindirmek cok zor.Viyana'da dans etmeyi cok istiyordum.Hepsi planlarim arasinda pek yoktu.Bizim kizlar daha cok istiyordu.Benim icin sart degildi Hepsi...Kizlarla birlikte olmak icin attigim bir adimdi.Simdi planlarim arasinda tabiiki Hepsi'yle cok yol almak var.Iyi bir yerdeyiz suan.Ama kendim olarak o kadar cok sey dusunuyorum ki...Aam oyunculuguda sevdim.Bakalim kac yasina kadar boyle gidecegiz.Planlarim arasinda Hepsi'den kopmak yok.Gecek gun Yasemin'le konustuk hatta;bu isin cirakligindan baslayip belki yonetmelige kadar giderim diye dusunuyorum.Kamera arkasini istiyorum.
Gunun birinde Asli'nin Kerem'le,Sirin'in Ferhat'la aski gibi bir ask yasarsan ve askin sana ''Cemre ya HEpsi Ya ben'' dese tercihin ne olur?
Asik olacagim insanin ozellikleri arasinda boyle bir ozellik olamaz.''Hepsi yada beni tercih edeceksin''diyen birine asik olmam zaten.Ben her zaman kariyerimi isimi tercih ederim.Iyi ki boyle birseyle karsilasmadim.
Hepsi grubunun disinda sov dunyasindan gorustugun birileri var mi?
Ozel hayattan geriye kalan birsey olmadigi icin is yaptigimiz insanlarla gorusuyoruz.
Dizi ve Hepsi Grubu olmadigi zamanlarda Cemre olarak neler yaparsin?
Biraz enterasan oldugu icin ve bir seyler kattigi cin ansiklopedi okurum.Bunun disinda muzik dinlerim.Kucukken de ansiklopedi okurdum.Ama onlar resimli ansiklopedilerdi.Gercek olan seyleri okumayi seviyorum.Mutlaka kizlari ararim yalniz kalmam.Gruptan ilk aradigim ya Eren ya Yasemin.
keske yapmasaydim dedigin ne var?
keske,4-5 sene evvel hep beraber ailelerimiz ve kizlarla tatile gitmistik Bodrum'a...Dedem burada kalmisti.Ona iki gun sonra gelecegimi soylemistim.Dedem kaza gecirmis ve rahmetli oldu.Keske iki gun erken gidebilseydim.Hep aklima gelir bu.
Iyi ki yapmisim dedigin ne var?
Iyki Hepsi'ye katilmisim.Cunku kendime bir gelecek sagladim.
Mutlaka yapmaliyim dedigin ne var?
Aklimdan gecen milyonlarca sey var.Hepsini mutlaka yapmaliyim.

10 ISMIN CAGRISTIRDIKLARI
Gulcin Ergul:Sakar
Yasemin Yuruk:Bir parcam
Eren Bakici:Kardesim
Sezen Aksu:Saygi ve Sevgi
Ajda Pekkan:Hayret
Yonca Evcimik:Kucuklugum
Ayca Abanayunculuk
Inci Gundogdu:Guc
Kartal Cidamlieneyim
Sebnem Ozberk:Ask

EREN

Senin icin ''Hepsi'' ne demek?
hayatindaki yeri ne?
Hepsi gercekten hayatimda ailem haric tabii ki ugruna her seyden vazgecebilecegim ve daha olmadan bile olacagina cok inandigim seylerden biriydi.Inancimin en yogun oldugu sey Hepsi.
''Hayatinin filmini cekecegiz'' deseler ne dersin?
Yine Eren olsun isterdim.Mesela Karelerle Eren olabilirdi filmin adi.
Biz,''bakabileceginiz kadar cocuk''sloganiyla buyuduk.Bungunse basbakanimiz ;;en az uc cocuk''diyor.Cocuklarin en sevdigi muzik grubunun bir uyesi olarak kac cocuk dogurmak istersin?
Bazen keske cocugum olsa diyorum.Suan icin islerim daha on planda...Fakat bazen sunu da dusunmuyor degilim.Dunyanin dengesi gittikce bozuluyor.Felakaetlere yaklasiyoruz.Boyle bir dunyaya cocuk getirmek belki bizim icin cok zor olacak.Biz evlat duygusunu yasayacagiz.Acaba onlarin cocuklari ne yapacak?Annelik icgudusu agir mi basacak bilmiyorum.
Konservaturvarda yaptigin kariyer planinin suan nersindesin?
Konservatuvarda okurken dans gurubuyduk biz.Benim en buyuk hayalim bu gruptu.Sahnede sov yapmakti benim hayalim.Cocuklugumdan beri deyurt disindaki tum gruplarin video kasetlerini getirtirdim.O kasetleri izlerdim ve hayal kurardim.Ama dans adina hayallerim;ben modern dans okuyordum klasik baleydi once.Daha cok yurtdisinda muzikal oyuncusu olmak ya da kareograflik ogrenmekti.O hayalimden de hala vazgecmedim.Ama en cok agir basan taraf ''Hepsi'' grubuydu.
[b]Elinde sihirli bir degnek olsa Turkiye icin neler yaparsin?Dunya icin neleri hayata gecirirsin?
Sihirli degnegimle tekrar ******'u var ederdim.
Konservatuvarda okurken idolun kimdi,simdi kim?
Konservatuvarda okurken ''Cats'' muzikalindeki danscilardan biri olmak ciin herseyimi verirdim.Ama suan idolum yok.
Gunun birinde Asli'nin Kerem'le,Sirin'in Ferhat'la aski gibi bir ask yasarsan ve askin sana ''Eren ya Hepsi Ya ben'' dese tercihin ne olur?
Hepsi olurdu...(Eren bunu oyle bir tonda soylediki,icinden geldigi icin degil.sanki mecbur oldugu icin soyledi.)
Bunu oyle bir tonla soyledin ki!
Bu tonlama o kadar onemli ki aslinda...Cunku cok mukemmel o asklar.Ask gercekten cok zor bulunan bir sey.Fakat biz hepimiz isimize o kadar asik insanlariniz ki,su an ki yasadigimiz iliskilerimizde is agir basiyor.Belkide bu kadar buyuk bir ask yasamadigim icin bu cevabi veriyorum.
Dizi ve Hepsi Grubu olmadigi zamanlarda ne yapiyorsun?
Tam bir sinema delisiyim.aksam eve gidiyorum mesela yolun uzerinde bir DVD'ci var.Eve gitmeden once kesinlikle yeni cikan filmlerden alirim.
Peki cok merak ettigin bir film var.Ama henuz DVD'si cikmadi,korsani var.Korsani alir misin?
Yemin ediyorum almiyorum.Zaten gittigim filmlerinde orjinal DVD'lerini alir,arsivlerim.Korku ve macera filmleri cok fazla beni yansitmiyor.Ferzan Ozpetek hastasiyim diyebilirim.Reha Abi'nin(Erdem)filmlerini cok begeniyorum ve bir kolaksiyonu var bende.
Keske yapmasaydim dedigin ne var?
Bu lafi hic soylemedim.Cunku ben hayatta herseyde bir hayir oldugunu dusunurum.Bir ara cok kucukken dans ederken ayak baglarimi zedeledim,meniskusumu yirttim.Yasim cok kucuk oldugu icin on carpraz bagi ameliyati yapilmadi.Doktorlar dans hayatimin bittigini soyledi.Keske o hareketi yapmasaydim.Ama o yaptigim hareketin de bana faydalari oldu.Sinif degistirdim.Cok iyi bir hocadan ders aldim.Okula gidemedigim donemler oldu ve ben bu donemde kendimi baska seylere yonelttim.
Iyi ki yapmisim dedigin ne var?
Hepsi grubunu ilk cikacagi zamanlardi.O donemde bir bekleyis soz konusu.Bir gram umidimi kaybetmedim.Iyiki kaybetmemisim.
Mutlaka yapmaliyim dedigin ne var?
Dunyanin her yerini gezmek istiyorum.Gezmeyi cok seven biriyim.Yeni yerle insanin kulturunu zenginlestiriyor.

10 ISMIN CAGRISTIRDIKLARI
Gulcin Ergul:Cok eski arkadasim
Yasemin Yuruk:Grubumuzun en alingani
Eren Bakici:Iki zit kutup ama mukemmel
Sezen Aksu:Kralice
Ajda Pekkan:Superstar
Yonca Evcimik:Turkiye'de Dansli muzigin ilki
Ayca Abanayunculuk derslerimiz
Inci Gundogduatronice
Kartal Cidamli:Hepsi dizisi
Sebnem Ozberk:Idolum

COCUKLARIN SON GOZDESI